banner
Dom

Tapicerowanie mebli

Epoka, gdy salony meblowe oferowały dwa lub trzy rodzaje meblościanek już dawno minęła. Obecnie asortyment takich sklepów jest szeroko rozbudowany, a w ofercie znajduje się wiele rodzajów mebli pokojowych, począwszy od segmentów do mebli systemowych, które można nabywać w komplecie lub jako pojedyncze elementy z osobna wyceniane.
Godną uwagi propozycją oferowaną przez sklepy meblowe są obecnie meble tapicerowane. Są to meble, które obija się skórą naturalną, skórą ekologiczną lub zwykłymi materiałami, a ich wnętrze najczęściej wypełnia silikon. Wyjątkiem są meble zdrowotne, wtedy  w ich wnętrzu zamieszcza się np. leczniczą trawę morską. Do ich wykończenia producenci używają specjalne zszywacze tapicerskie na zszywki lub gwoździe, które muszą znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdej pracowni meblarskiej.

Meble tapicerskie często wykonywane są na wymiar, na specjalne życzenie klienta, przeważnie za specjalną dopłatą. Dominującym wzorem w produkcji mebli są meble cechujące się klasycznymi wzorami, takie które są tanie, gdyż ludzie w dalszym stopniu nie mogą przekonać się do nutki ekstrawagancji. Większość ludzi wybiera niedrogie meble o użyteczności wieloletniej. Poddawać tapicerowaniu można meble takie jak np.: meble wypoczynkowe, sofy, narożniki, fotele, krzesła czy pufy. Tapicerzy oferują różnego rodzaju wzory, kolory, faktury tkanin obiciowych, poza tym gamę wszelakich dodatków dekoracyjnych, akcesoriów, które ostatecznie decydują o wyglądzie mebla.

Z pewnością odpowiednio dobrane meble dopasują się do każdego wnętrza, czy to nowoczesnego czy też klasycznego, epokowego. Jednak konkurencja w świecie meblarskim jest spora, a kieszenie nabywców coraz uboższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.