banner
Ramy na plakaty reklamowe
Handel

Ramy na plakaty reklamowe nie tylko w outdoor marketingu

Plakaty reklamowe to jedna z tych form outdoor marketingu, która stosowana jest nie tylko na zewnątrz budynków, ale również wewnątrz. W zależności od zastosowania, plakaty reklamowe umieszcza się w różnego typu ramach na plakaty. Zadaniem tychże ram jest nie tylko uzupełnianie wizualnego elementu reklamy, ale też zabezpieczenie plakatu przed czynnikami zewnętrznymi.

Ważna funkcja plakatów reklamowych

Plakaty reklamowe mają bardzo różnorodne zastosowanie. W outdoor marketingu oryginalnie umieszcza się je na specjalnie przeznaczonych do tego miejscach lub na zewnętrznych ścianach pomieszczeń handlowych. Od jakiegoś czasu zaczęto stosować plakaty reklamowe również wewnątrz powierzchni handlowych. Szczególnie dobrze jest to widoczne w dużych galeriach lub pasażach handlowych, gdzie plakaty umieszcza się na korytarzach, w pomieszczeniach sanitarnych oraz – oczywiście – w samych sklepach.

Ramy na plakaty reklamowe

Ramy na plakaty reklamowe

Zadaniem plakatów reklamowych jest przede wszystkim informowanie o ofercie, akcji lub wydarzeniu (rabaty, wyprzedaże). Jednak plakat nie tylko informuje, ale również zachęca do skorzystania lub wzięcia udziału w promowanym wydarzeniu. Aby plakat reklamowy można było uznać za skuteczny, musi nie tylko zawierać ważną dla odbiorcy informację, ale też musi przedstawiać ją w atrakcyjny wizualnie sposób. W przypadku plakatów reklamowych stosowanych w outdoor marketingu ważne jest również to, aby plakat reklamowy był odpowiednio wyeksponowany (m. in. podświetlony) i zabezpieczony zarówno przez czynnikami atmosferycznymi, jak i ingerencją osób niepowołanych. I właśnie dla tych celów stosuje się specjalistyczne ramy na plakaty reklamowe.

Ochronne działanie ram na plakaty reklamowe

W branży reklamowej spotkać można kilka rodzajów ram na plakaty reklamowe i nie tylko. Firmy zajmujące się produkcją akcesoriów i materiałów reklamowych dużego formatu posiadają w swojej ofercie między innymi ramy zatrzaskowe, ramy zamykane, podświetlane ramy zatrzaskowe oraz innego typu ramki na plakaty. Oczywiście najbardziej efektowne są wersje ram podświetlanych. Rozwiązanie takie sprawia, że plakaty reklamowe szczególnie mocno przyciągają wzrok zwłaszcza o zmierzchu i w nocy, a także gdy są umieszczane w miejscach o ograniczonej ekspozycji na światło słoneczne (przyciemnione sale i korytarze, przejścia podziemne itp.).

Ramy na plakaty sprawdzają się również doskonale jako elementy ochronne, dzięki którym plakat nie jest niszczony przez czynniki atmosferyczne w rodzaju wiatru, wody oraz promieniowania UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *