banner
Dom

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to najlepsze rozwiązanie gdy nie ma możliwości podłączenia do systemu kanalizacyjnego. To całkiem ekologiczne rozwiązanie, które wydaje się korzystniejszą opcją niż popularne kiedyś szamba.

kask Zdecydowanie tańszym i znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od szamba jest instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków. Przede wszystkim nie jest wymagane tak dużo miejsca jak w przypadku szamba oraz nie są wydzielane żadne nieprzyjemne zapachy.

Czym jest oczyszczalnia przydomowa?

To urządzenie oczyszczające ścieki pochodzące z budynków mieszkalnych z jednego lub kilku gospodarstw pozwalające odprowadzenie ich w stanie oczyszczonym do gruntu, rzeki lub rowu.

To właśnie dzięki odpowiednim procesom jakie zachodzą w takich oczyszczalniach, otrzymujemy oczyszczone ścieki, które można odprowadzić do wód powierzchniowych czy do gruntu. Instalacja takiej oczyszczalni (jak np. oczyszczalnia biologiczna) jest także wygodna – można ją przeprowadzić w każdym gruncie.

Eksploatacja

Eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków polega na wywozie raz do roku, zgromadzonych na dnie części mineralnych. Koszt takiej operacji i tak jest kilka razy tańszy, niż eksploatacja i szamba. Poza tym raz na jakiś czas, serwis oczyszczalni może sprawdzić jej funkcjonowanie i dokonać ewentualnych napraw.

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie ścieków służą przede wszystkim ochronie zdrowia, środowiska, a także chronią zasoby czystej wody, która będzie w przyszłości wykorzystywana.

Podczas mycia naczyń, prania czy spłukując toaletę, wytwarzane są ogromne ilości ścieków zagrażających zdrowiu człowieka, a czasem nawet życiu. Stanowią także zagrożenie dla zasobów wody, z których jest ona pompowana do wodociągu.

Myjąc naczynia, piorąc, spłukując toaletę wytwarzamy ogromne ilości ścieków, które zagrażają naszemu zdrowiu, czasami życiu, a także grożą zanieczyszczeniem zasobów wody, z których jest ona pompowana do wodociągu.

Dlatego głównym argumentem przemawiającym za wyborem biologicznej oczyszczalni jest dbanie o naturalne środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.