banner
Ciekawostki

Przeprowadzka – samodzielnie czy z firmą?

Każdy, kto choć raz zmuszony był do zmiany miejsca zamieszkania lub przetransportowania w dane miejsce dużej ilości sprzętu, zapewne stanął przed dylematem czy zrobić to samodzielnie czy też zdecydować się na usługi świadczone przez profesjonalne firmy przeprowadzkowe lub transportowe.

Decydując się na tę drugą opcję, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim  jest to czas, w jakim powinniśmy zacząć poszukiwania odpowiedniego usługodawcy. Rezerwację usługi  najlepiej byłoby już ustalić na miesiąc przed terminem przeprowadzki. Niezwykle istotne jest to zwłaszcza  w okresach największego nasycenia tego rynku tj. w tradycyjnych okresach urlopowych,  większej ilości dni wolnych od pracy czy długich weekendach. Ilość przeprowadzek zwiększa się także pod koniec każdego miesiąca, ze względu na wygasające umowy wynajmu lokali.

Warto także dokładnie zorientować się w ofercie danej firmy, gdyż najczęściej te, które oferują tani transport,  gwarantują wyłącznie przewóz rzeczy, zaś samym ich zapakowaniem i przeniesieniem musimy się zająć sami. Niezwykle ważne jest też sprawdzenie czy firma posiada ubezpieczenie, z którego będzie w stanie ponieść koszty ewentualnych szkód.

Jak najszybciej znaleźć taką firmę? Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm już sprawdzonych i polecanych przez  rodzinę lub znajomych. Jeśli jednak nikt z naszych bliskich nie ma doświadczenia w tej kwestii, najlepiej zasięgnąć informacji przy pomocy Internetu.  W sieci – na portalach ogłoszeniowych czy katalogach firm, znaleźć możemy profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferujące szeroki wachlarz usług – od transportu mebli po przeprowadzki międzynarodowe.

Można także zaglądnąć na stronę przeprowadzamysie.pl, która stanowi obszerną giełdę tego typu firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *