banner
Porady

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza?

Bogata oferta sklepów agd sprawia, że zakup odkurzacza nie jest już tak prosty jak kilka lat temu, bez niego jednak trudno wyobrazić sobie czysty dywan w pokoju, czy wysprzątany samochód.  Producenci oferują nam odkurzacze bezprzewodowe, ręczne, z różną mocą silnika i zróżnicowanym poziomem hałasu, a nawet urządzenia działające automatycznie. Wciąż jednak najpopularniejsze są odkurzacze przenośne, wyposażone w rurę i węża, które są idealne do sprzątania domów i mieszkań.

Kupując odkurzacz przenośny nie warto w pierwszej kolejności sugerować się ceną, ale należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poziom wydzielanego hałasu. Standardem na rynku jest 70-85 decybeli. Bez sensu jest też kupować odkurzać zbyt ciężki, albo dużych rozmiarów. Wielkość odkurzacza nie świadczy przecież o jego mocy, czy pojemności. Niezwykle ważna jest długość przewodu zasilającego, ponieważ niewygodne będzie przełączanie urządzania między kolejnymi gniazdkami w jednym pokoju. Trzeba też zainteresować się filtrami, które będą wyłapywać z powietrza roztocza i inne zanieczyszczenia.

Ten sprzęt agd ma za zadanie skutecznie radzić sobie nawet z najdrobniejszym pyłem i kurzem, dlatego ważna jest moc silnika. Warto pamiętać jednak, ze wraz ze wzrostem mocy rośnie też poziom zużywanej energii. Na rynku są dostępne odkurzacze wyposażone w silnik kompresorowy, który jest bardziej wydajny, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić energię.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na worki do odkurzaczy tradycyjnych, które mogą być papierowe lub materiałowe, które są umieszczane w urządzeniu na stałe. Droższą alternatywą dla worków są plastikowe pojemniki, które zbierają kurz i brud wewnątrz odkurzacza.
Sklepy oferują także inne akcesoria do odkurzaczy tj: wymienne szczotki, które pozwalają na odkurzanie trudno dostępnych miejsc, ssawki do czyszczenia tapicerki i kaloryferów, turboszczotki, czy rury teleskopowe, które można dowolnie przedłużać i skracać.

Domowego odkurzacza nie wymieniamy co rok, jeśli działa prawidłowo, dlatego przez dokonaniem zakupu warto zastanowić się jaki model będzie najlepszy dla potrzeb naszego domu, aby sprzątanie było bardziej komfortowe i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *