banner
Moto

Kask to nie wszystko

Wydawać by się mogło, że odpowiednia odzież motocyklowa stanowi obowiązek przy zakupie motocykla. Jak się jednak okazuje wielu kierowców lekceważy ten aspekt i jeździ w zwykłym stroju codziennym. Nie są oni bowiem świadomi, że ubranie motocyklowe chroni nie tylko przed zimnem czy wiatrem, ale także odgrywa znaczącą rolę podczas ewentualnego wypadku zapobiegając poważnym otarciom skóry czy innym urazom w tym także złamaniom.

Wielu motocyklistów brak specjalistycznego ubioru tłumaczy tym, że jeżdżą oni spokojnie i ostrożnie więc nic się im nie stanie. Nic bardziej mylnego, gdyż nie w każdym przypadku ma się wpływ na to czy dojdzie do stłuczkę czy nie. Wystarczy chwila nie uwagi innego uczestnika ruchu, aby doszło do tragedii. Dlatego też kombinezony motocyklowe powinny stanowić integralny element wyposażenia każdego motocyklisty i być tak ważne jak chociażby kask. Warto zaznaczyć, że obecnie produkowane ubrania wykonuje się z wysokiej jakości materiałów i są bardzo dobrze dopasowane, dzięki czemu nie ma możliwości na jakiekolwiek ograniczanie ruchów kierowcy.

Kolejną niezmiernie ważną częścią stroju są rękawice motocyklowe, do których produkcji obecnie wykorzystuje się takie odporne materiały jak keprotec składający się z włókien kevlarowych. Ich budowa zapewnia solidną ochroną porównywalną nawet ze stalą. Z kolei knykcie są chronione za pomocą ochraniaczy karbonowych. Do produkcji samej rękawicy wykorzystuje się skórę wołową, bądź też znacznie lżejszą kangurzą. Wszystkie te niezwykle twarde elementy razem nie ograniczają jednak w żaden sposób precyzyjnych ruchów manetką gazu.

Jeśli chodzi o ceny w jakich można nabyć profesjonalny sprzęt to sprawa nie wygląda tak źle, a nawet z czasem jest coraz lepiej. Duża konkurencja panująca na rynku zmusza nawet takich dużych dostawców jak np. sklep Ducati do stosowania obniżek i rabatów w celu zdobycia nowych i pozyskania aktualnych klientów. W takich miejscach w sieci można także nabyć dodatkowe części jak sakwy motocyklowe bądź też elementy mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.