banner
Pozostałe, Usługi

Kamery do monitoringu

Każdemu z nas monitoring kojarzy się głównie z ochroną, kamerą lub bezpieczeństwem. Często myślimy, że jest to system kamer zainstalowany gdzieś na suficie w sklepie, budynku firmy bądź w instytucji. Aczkolwiek monitoring umożliwia zaspokojenie bardzo nietypowych potrzeb jak np. monitoring roślin, który pozwala kontrolować ich wzrost czy też warunki jakie panują w pomieszczeniu. Skutkuje to lepszymi owocami pracy równocześnie oszczędzając nerwy i czas.

Obecnie rynek oferuje dwa rodzaje kamer przemysłowych: kamery analogowe oraz kamery IP. Tradycyjny sprzęt monitoringu stanowi kamera analogowa przesyłająca sygnał wideo za pomocą kabla koncentrycznego. Kamery te coraz częściej wspierane są przez systemy cyfrowe. Jednak ostatnimi czasy popularny staje się monitoring przy użyciu kamery IP. Są to najwyższej klasy urządzenia pozwalające na przesył danych z kamer do serwera przy użyciu adresów IP. Asortyment rynkowy tego produktu stale się poszerza, produkuje się coraz więcej nowoczesnych, ciekawych modeli. Użytkownik może kontrolować dostęp przy użyciu łącza bezprzewodowego czy sieci Ethernet. Firmy takie jak np. Cisco, Panasonic produkują już takie urządzenia monitoringu wideo.
Osoba odpowiedzialna za instalację oraz sprzedaż kamer IP i innych urządzeń monitorujących zazwyczaj jest przeszkolona w takim stopniu, że będzie w stanie doradzić przy wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu. Potrzeba otrzymania porady od fachowca jest istotną sprawą ponieważ rynek posiada szeroki wybór sprzętu monitorującego i ciężko wybrać kamerę odpowiednią do naszych oczekiwań. A przy wyborze należy wziąść pod uwagę obszar jaki ma być monitorowany oraz warunki atmosferyczne.
Należy pamiętać, że kamera przemysłowa stosowana jest w systemach monitoringu po to, by zapewnić bezpieczeństwo w budynkach, które wymagają ochrony, a więc w bankach, stacjach benzynowych czy sklepach. Jest to zasadnicza pomoc przede wszystkim w sytuacji włamania, kradzieży, napadu ponieważ złapanie przestępcy jest ułatwione poprzez uwiecznienie jego wizerunku na wideo. Tak więc telewizja przemysłowa jest najlepszym rozwiązaniem w warunkach w jakich przyszło nam żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.