banner
Dom

Jakie efekty daje czyszczenie wykładzin przez profesjonalne firmy?

Mało kto wie,  jak wiele zanieczyszczeń znajduje się w dywanie, który jest w pokoju, czy na kanapie, która służy do codziennego wypoczynku. Piasek, zaschnięta kawa, sierść, resztki pokarmów to doskonałe środowisko do życia bakterii i roztoczy. Domowymi sposobami nie zawsze damy radę skutecznie pozbyć się całego brudu z powierzchni wykładziny, czy mebli.

Firmy usługowe znają jednak profesjonalne sposoby walki z zabrudzeniami, a najpopularniejsza jest metoda wysokociśnieniowa. Czyszczenie dywanów polega tu na rozpylaniu wody ze środkiem czyszczącym pod ciśnieniem i odsysaniu zanieczyszczeń. Równocześnie stosuje się też specjalne impregnaty, które zapobiegają sklejaniu się włókien oraz ponownym zabrudzeniom. Pranie dywanów przez profesjonalne firmy  jest dogłębne i dokładne, mimo, że powierzchnia dywanu nie pozostaje przemoczona, a środek piorący nie rozpryskuje się, co chroni podłogę przed zniszczeniem. Pranie tapicerki przez specjalistyczny zespół odbywa się przy użyciu odkurzaczy z dużą mocą i co najmniej dwoma turbinami, co daje wysoką skuteczność prac.

Pranie wykładzin może prowadzić jedynie do odświeżenia powierzchni dywanu, gdy chcemy pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Zaleca się jednak czyszczenie kompleksowe, aby usunąć duże i zaschnięte plamy. Środki czyszczące są bezpieczne dla  materiałów naturalnych i sztucznych, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Ponadto względy zdrowotne przemawiają za koniecznością czyszczenia dywanów przez profesjonale firmy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z alergikami. Cena za tego typu usługi uzależniona jest stopnia zabrudzenia oraz od wielkości zabrudzonej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.