banner
Dom

Działanie pompy cyrkulacyjnej

Pompa cyrkulacyjna, będąc stałym elementem każdej instalacji sanitarnej, zapewnia ciągły dopływ wody w każdym punkcie instalacji. Jej funkcjonowanie w dużej mierze regulują zestawy hydroforowe, od których zależy częstotliwość jej działania.

Pompa cyrkulacyjna odpowiada głównie za przygotowanie i obieg ciepłej wody użytkowej na przestrzeni całej instalacji sanitarnej. To właśnie dzięki temu urządzeniu po odkręceniu kranu pojawia się bieżąca woda o stałej temperaturze. Dla prawidłowego funkcjonowania pompy, koniecznie trzeba przestrzegać prawidłowej temperatury, jeśli będzie zbyt wysoka, doprowadzi do powstania kamienia, który przyczynia się do awarii urządzeń sanitarnych.

Stosowana w instalacji pompa obiegowa, przy prawidłowym jej użytkowaniu, zapewnia długoletnie bezawaryjne działanie. Za jakość odpowiada również sama budowa urządzenia, którego korpus najczęściej wykonany jest ze stali nierdzewnej, z brązu lub mosiądzu. Budowa pompy jest zróżnicowana, w zależności pod wielkości instalacji, w której jest montowana. Najczęściej stosowane są pompy z mokrym wirnikiem silnika, jednak w przypadku małych instalacji najlepiej sprawdza się pompa z wirnikiem kulowym.

Aby w jak największym stopniu chronić ją przed zbyt szybkim zużyciem, montuje się dodatkowo zestawy hydroforowe, które regulują jej włączanie i wyłączanie, w zależności od ilości wody w zbiorniku.

Pompa cyrkulacyjna jest niezbędnym urządzeniem każdej instalacji sanitarnej, a jej niewątpliwą zaletą jest prosta budowa i wysokiej jakości funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *