banner
Ciekawostki

Czy warto chodzić na imprezy integracyjne?

Zorganizowanie każdej imprezy firmowej powinno mieć jakiś cel. Czasami będzie nim uczczenie sukcesów zawodowych, integracja różnych działów zakładu pracy, albo po prostu odpoczynek od codziennych zajęć. Nie każdy jednak ma ochotę na spędzenie kolejnego dnia  pod czujnym okiem szefa i w gronie ludzi, których spotyka każdego dnia na zakładowym korytarzu. Dlaczego więc warto pójść na imprezę integracyjną?

Przede wszystkim dlatego, żeby nie podpaść szefowi. Nasza nieobecność na spotkaniu zorganizowanym przez szefa z firmowych funduszy może być niekorzystnie odebrana, zwłaszcza, jeśli większość pracowników zadeklarowała swój udział. Pracodawca liczy bowiem, że dzięki takiej imprezie jego zespół będzie bardziej zgrany, zgodny i ugodowy, a to przecież niezbędne w sprawniejszym wypełnianiu codziennych obowiązków.

Oczywistą korzyścią z imprezy firmowej jest dobra zabawa. Pracodawca na koszt firmy zapewnia wyśmienite potrawy, zimne napoje i mocniejsze trunki. Zwykle nie brakuje też tańców i innych rozrywek, które przewidzieli organizatorzy, tj. paintball, czy rajdy samochodowe,

Podczas imprezy dla firm pracownicy mają okazję, by poznać innych współpracowników, także z tych działów, z którymi na co dzień nie mają kontaktu. Podwładni mogą też spojrzeć pozytywnie na swojego szefa, który zachowuje się swobodniej i mniej oficjalnie niż codziennie za dyrektorskim biurkiem. Luźna  atmosfera sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości oraz poznawaniu  swoich kolegów od innej strony. Można też dowiedzieć się wiele o sytuacji panującej w firmie.

Eventy stwarzają doskonałą okazję do zaprezentowania swoich zalet i umiejętności, zwłaszcza podczas gier i konkursów zręcznościowych. Być może pracodawca doceni naszą sprawność fizyczną, zdolności aktorskie, czy umiejętność kierowania zespołem i zaproponuje nam inne stanowisko. Jednym słowem imprezy integracyjne otwierają nam drogę do awansu.

Wspólna zabawa integruje grupę, wyłania liderów, motywuje do dalszej pracy, dlaczego więc nie wziąć udziału w imprezie, która z pewnością wpłynie na pozytywną atmosferę w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *