banner
Dom

Architektoniczne marzenia

Odkąd tylko pamiętam interesowałem się rysunkiem, dlatego też wybór szkoły po ukończeniu nie było dla mnie zbyt trudny. Jednakże jako, że dostanie się na strusia architektoniczne nie jest zbyt łatwym zadaniem, przez całe liceum starałem się uzyskać jak najlepsze wyniki. Po latach wysiłków moje marzenie miało się spełnić, gdyż właśnie dostałem list potwierdzający przyjęcie mojej osoby do jednej z najlepszych szkół tego kierunku w kraju.

Praca jako architekt od zawsze była moim marzeniem. Zdaję sobie jednak sprawę, że początki mogą być bardzo ciężkie. Wyrobienie sobie marki nigdy nie jest łatwym zadaniem, a bez pomocy kogoś kto wprowadzi mnie w temat czasem wręcz niemożliwe. Jak się jednak składa nie jestem jedynym, który wybrał taką ścieżkę kariery. Mój wujek także postanowił spróbować swoich sił w architekturze i dziś pracuje w jednej z najlepszych firm w mieście. Posiadając dużą wyobraźnię i zapał do pracy myślę, że ja także dałbym sobie radę.

W celu sprawdzenia swoich umiejętności zdecydowałem się jednak przesłać moje niewielkie projekty architektoniczne do jednej z pobliskich pracowni. Na odpowiedź musiałem czekać spory okres czasu, ale było warto, gdyż w odpowiedzi bardzo mnie pochwalono. Dzięki temu zostałem jeszcze bardziej zmotywowany do pracy i spróbowałem stworzyć moje pierwsze makiety architektoniczne. Z początku nie bardzo mi to wychodziło, ale w końcu dopiero się uczę tak więc nie poddaję się.

Po zakończeniu studiów będę starał się o prace w mieście, aczkolwiek jestem także gotów na przeprowadzkę jeśli będzie ona konieczna. Zdaje sobie sprawę, że o pracę dziś jest bardzo trudno oraz że na początku nie będę zbyt wiele zarabiał. Jednakże myślę, że to jest właśnie to w czym jestem najlepszy i z czego chciałbym żyć, ale co z tego wyjdzie to się jeszcze okaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *