banner
Akcesoria do łóżek
Wyposażenie wnętrz

Akcesoria do łóżek, na które warto znaleźć miejsce w swojej sypialni

Łóżko to zwykle jeden z najważniejszych zakupów dla każdego, kto urządza swój nowy dom lub mieszkanie. Liczy się jego rozmiar, styl, kolor i oczywiście komfort użytkowania. Jednak samo łóżko to nie wszystko. Doskonałym uzupełnieniem tego mebla mogą być bowiem odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak szuflady, ławki czy barierki ochronne. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Podstawa każdej sypialni

O tym, jak ważną rolę w każdym domu czy mieszkaniu pełni łóżko, nie trzeba nikogo przekonywać. Wygodne łóżko to podstawa dobrego i zdrowego snu, który pozwala nam się zregenerować i przygotować na wyzwania czekające w kolejnym dniu. Jeśli łóżko jest nie tylko wygodne, ale i stylowe, spełnia również funkcję dekoracyjną, podnosząc naszą satysfakcję z przebywania w urządzonym przez siebie wnętrzu. W wersji idealnej łóżko powinno spełniać również trzecią rolę – funkcjonalną. Jest to bowiem mebel, który przy drobnych modyfikacjach można wykorzystać w nieco szerszy (niż ten domyślny) sposób lub który można przystosować do naszych własnych, indywidualnych potrzeb. W jaki sposób? Zapewnią nam to odpowiednio dobrane akcesoria do łóżek.

Pojemne szuflady pod łóżka

Najprostszym sposobem na zwiększenie funkcjonalności łóżka jest dodanie do niego szuflady. Jeśli łóżko nie zostało w takową wcześniej wyposażone, a jego konstrukcja to umożliwia, warto zdecydować się na jedną dużą lub dwie mniejsze szuflady, które doskonale sprawdzą się jako miejsce przechowywania np. pościeli, bielizny pościelowej, koców, a nawet piżam.

Podstawowymi kryteriami wyboru szuflad są oczywiście gabaryty łóżka oraz styl, w jakim zostały wykonane (szuflady powinny się jak najlepiej komponować się z ramą łóżka, a najlepiej również ze stylem, w jakim urządziliśmy całą sypialnię).

Dobrej jakości szuflady pod łóżko powinien w swojej ofercie posiadać każdy renomowany internetowy sklep z meblami.

Ławki i barierki ochronne

Kolejnym ważnym dodatkiem, który może poprawić funkcjonalność oraz wygląd naszego łóżka, jest ławka. Ławki do łóżek pełnią dwojaką rolę. Przede wszystkim dostawienie ich do łóżka sprawia, że zyskujemy w sypialni miejsce, na którym będzie można swobodnie i wygodnie usiąść, bez zapadania się w miękki materac i konieczności każdorazowego poprawiania pościeli. Oczywiście ten sam efekt możemy uzyskać również przez wstawienie do sypialni fotela czy choćby nawet krzesła, jednak właściwie dobrana ławka będzie się komponować z wnętrzem znacznie korzystniej, niż wymienione meble. Oprócz tego zwykle zajmuje ona dużo mniej miejsca, co w warunkach współczesnego budownictwa mieszkaniowego również nie pozostaje bez znaczenia.

Akcesoria do łóżek

Akcesoria do łóżek

Funkcją dodatkową ławki dostawionej do łóżka jest powstrzymywanie pościeli (zwłaszcza kołdry i narzuconego na nią koca) przed zsuwaniem się w nocy na ziemię. Ławka stanowi przedłużenie łóżka, a jednocześnie swoistą barierkę dzięki której nawet śpiąc niespokojnie nie mamy problemów z „uciekającą” kołdrą.

Skoro już mowa o barierkach, to zwłaszcza w przypadku łóżek dziecięcych warto zastanowić się nad kupnem specjalnej barierki ochronnej montowanej wzdłuż dłuższego boku łóżka. Dzięki takiemu zabezpieczeniu dziecko chronione jest przed wypadnięciem z łóżka nawet jeśli bardzo intensywnie wierci się podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *