banner
Dom

Wentylator w łazience

Łazienka to pomieszczenie w domu, które jest najbardziej narożne na wystąpienie pleśni i grzybów. Zazwyczaj panuje tam wysoka wilgotność powietrza, dlatego warto zadbać o odpowiednią wentylacje łazienki. wentylator

Wentylator to urządzenie przepływowe, służące do transportowania powietrza. W każdym zamieszkałym budynku znajduje się wentylacja grawitacyjna, bazująca na prawach fizyki. Jest to jedno z najczęstszych rozwiązań spotykanych w budownictwie wielorodzinnym. Kratka w ścianie to nic innego jak widoczny element komina wentylacyjnego. Tego typu rozwiązanie dobrze sprawdza się w okresie wiosny i jesieni, niekoniecznie latem. Można w takim wypadku pomyśleć o zamontowaniu w łazience dodatkowego urządzenia.

Wentylator mechaniczny
Wentylator łazienkowy ma służyć, jako wspomaganie wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w okresie opałów. Urządzenia tego typu montuje się na wylocie otworu komina wentylacyjnego. Należy pamiętać, jeśli montujemy wentylator o wyborze odpowiednich drzwi w łazience oraz w innych pomieszczeniach, w których znajduje się instalacja. Drzwi powinny mieć na dole otwory wentylacyjne, które zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza. Istnieją przepisy, które określają, w jakich pomieszczeniach powinny być montowane wentylatory mechaniczne, m.in. jeśli łazienka nie przekracza powierzchnie 6,5m sześciennego.

Instalacja w łazience nie musi wyglądać nieestetycznie. Na rynku dostępnych jest wiele aranżacji wentylatorów, które nie zaburzą estetyki łazienki, a mogą stanowić elegancki detal wystroju wnętrza.

Więcej informacji na stronie http://wentylatoryinfo.wordpress.com/2013/07/15/wentylatory-lazienkowe-jakie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.