banner
Dom

Zalety indukcyjnych płyt grzewczych

Dawniej w naszych domach gościły tylko kuchenki z płytą gazową, obecnie mamy większy wybór – na rynku dostępne są płyty indukcyjne, elektryczne, ceramiczne oraz gazowe. Warto dobrze zastanowić się nad najodpowiedniejszą płytą grzewczą, tak by służyła nam przez długie lata.

indukcjaIndukcyjne płyty grzewcze

Gotowanie na takich płytach jest niezwykle komfortowe. Płyty indukcyjne to nowoczesne urządzenia, wykonane z czarnego szkła witroceramicznego. Podstawową zasadą działania indukcyjnych płyt grzewczych stało się zjawisko indukcji elektromagnetycznej (odkryte w 1831r). Najtańszą płytę indukcyjną kupimy już za 959zł w sklepie goracakuchnia.pl.

Zalety płyt indukcyjnych

  • nowoczesność – płyty grzewcze cechuje duża szybkość, wyposażone są w booster – czyli funkcję przyspieszonego gotowania. Większość modeli grzewczych płyt indukcyjnych wyposażonych jest w programator czasu pracy, który o upływie wyznaczonego czasu informuje sygnałem dźwiękowym.
  • sterowanie dotykiem – dużą liczba płyt indukcyjnych dostępnych na rynku wyposażonych jest w dotykowy panel sterowania.
  • możliwość ustawiania mocy grzania – do wyboru mamy od 9 do 20 poziomów mocy grzania.
  • bezpieczeństwo – płyty indukcyjne w przeciwieństwie do gazowych i elektrycznych płyt grzewczych, w ogóle się nie nagrzewają, co zapobiega poparzeniom. Nagrzewa się tylko i wyłącznie dno garnka postawionego na płycie indukcyjnej, takie kuchenki są najbezpieczniejszym rozwiązaniem w kuchni.
  • płyty indukcyjne same się wyłączają, gdy garnek jest pusty, lub znajduje się na nim np. ścierka.
  • liczba pól grzejnych – na rynku dostępne są modele wyposażone od 1 do 6 pól grzejnych.
  • płyty indukcyjne dostępne są w kolorach: białym, jasnym stalowym oraz czarnym.

Płyty indukcyjne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność, dzieje się tak między innymi z powodu obniżek cen płyt indukcyjnych. Obecnie na polskim rynku znajdziemy płyty indukcyjne różnorodnych producentów i w różnych przedziałach cenowych m.in na stronie internetowej http://goracakuchnia.pl/plyty-grzewcze/plyty-indukcyjne/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.