banner
Dom

Przepływ powietrza – wentylacja w domu

Prawidłowy system wentylacyjny w domu to bardzo ważna sprawa z bardzo wielu względów. Poziom przepływu powietrza w domu musi być prawidłowy, inaczej na ścianach może pojawić się grzyb i pleśń, a w powietrzu będzie unosił się nieprzyjemny zapach wilgoci.

Jednak czasem bywa, że odpowiedni poziom przepływu powietrza nie zależy jedynie od wentylacji, ale również od okien. W większości nowo wybudowanych budynków są już centrale wentylacyjne, a w przypadku starych dominującym rozwiązaniem jest nadal wentylacja grawitacyjna. Różnego rodzaju kratki odprowadzają  powietrze kanałami wentylacyjnymi na zewnątrz pomieszczenia. Świeże powietrze dostaje się do mieszkania między innymi dzięki nieszczelnościom naszych drzwi i okien. Jednak jak się okazuje samo powietrze dostające się do naszych mieszkań dzięki nieszczelnościom nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniego poziomu wentylacji, dlatego w przypadku wentylacji grawitacyjnej stosuje się elementy dodatkowe. Są nimi różnego typu nawiewniki, które wtłaczają świeże powietrze do wnętrza budynków.

Jeżeli chodzi o nowy system wentylacyjny to  regulacja przepływu strumienia odbywa się przez przysłanianie wylotu powietrza. Automatyczne urządzenia nawiewne samoczynnie dostosowują swoje parametry do aktualnego ciśnienia, temperatury oraz poziomu wilgotności.

Pozbywanie się różnego rodzaju grzybów, pleśni ze ścian jest bardzo kosztowne bo wymaga gruntownego remontu, dlatego warto jest zadbać o prawidłowe działanie wentylacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.