banner
Dom

Kamień, a wystrój wnętrz

Kamień uznawany jest za trwały i estetyczny materiał wykończeniowy, który dodaje wnętrzom elegancji. Jest materiałem bardzo praktycznym, który pasuje niemal do każdego pomieszczenia  i pozwala na dużą swobodę w zakresie aranżacji wnętrz.

Dekoratorzy bardzo często przygotowują projekty, w których dominującym we wnętrzach materiałem jest kamień lub też tworzywa sztuczne imitujące jego fakturę. Kamień jest materiałem drogim, na co niewątpliwie wpływ ma jego trwałość i estetyka. Jednak jego skutecznym odpowiednikiem może być tworzywo sztuczne powstałe w oparciu o żywice poliestrowe, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i minimalnym skurczem. Jest przy tym bardzo podobne do oryginalnego kamienia i może mieć fakturę marmuru, piaskowca czy granitu. Estromal jest zatem podstawą takich elementów jak parapety czy umywalki.

Dużą zaletą sztucznego kamienia, obok wytrzymałości, jest łatwość w utrzymaniu, gdyż nie brudzi się on szybko, a wszelkie znaki bez problemu można usunąć z jego powierzchni. Sztuczny kamień mniej nasiąka niż prawdziwy, a ponadto jego dużą zaletą jest odporność na działanie czynników chemicznych. Jest też zdecydowanie tańszy i dlatego tak wiele osób sięga po niego, chcąc stworzyć we wnętrzu elegancję właściwą naturalnemu kamieniowi.

Kamień, tan prawdziwi jak i sztuczny, doskonale łączy się z innymi materiałami, jak szkło czy metal, które stosowane są w pomieszczeniach o charakterze nowoczesnym, a także drewnem znajdującym zastosowanie w tradycyjnych aranżacjach.

Kamień najczęściej wybierany jest do łazienek, gdzie łączy się go z jednym z wybranych materiałów, chcąc stworzyć efektowny wystrój. Tutaj można sobie pozwolić na dużą różnorodność w zakresie wyboru stylu. Może on być klasyczny, nowoczesny, rustykalny czy minimalistyczny. Jeden będzie dopuszczał możliwość łączenia różnych materiałów z kamieniem, inny będzie ukierunkowany na zachowanie niezbędnego minimum, by podkreślić wizualne walory kamienia.

Producenci oferuję wiele różnych wzorów nawiązujących do tego, co już wcześniej zaproponowała natura. Wybór zatem jest ogromny, co tylko ułatwia stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.