banner
Ciekawostki

Zapach perfum, a osobowość

Zapach perfum może dużo powiedzieć o osobie, która ich używa. Większość kobiet dobiera nutę zapachową według swoich upodobań i gustów, a tymczasem okazuje się, że wybór jest wynikiem cech charakteru, a być może nawet zewnętrznego wyglądu.

W czasopismach kobiecych często pojawia się pogląd, jakoby blondynki zawsze sięgały po słodkie nuty kwiatowo – owocowe, brunetki to zwolenniczki zapachów orientalnych, szatynki z kolei wolą mocne nuty korzenne, zaś rudowłose wybierają rześkie nuty o głębokich zapachach. Pewne jest jednak, że ciężkie perfumy damskie są najlepsze na jesień, natomiast na lato lepiej kupować świeże, cytrusowe zapachy.

W rzeczywistości perfumy dla kobiet stanowią delikatne dopełnienie jej stroju, wyglądu i urody, dlatego zapach może nam dużo powiedzieć o temperamencie i charakterze kobiety. Można zauważyć, że po perfumy o kwiatowym i cytrusowym zapachu najczęściej sięgają osoby śmiałe i energiczne, natomiast słodkie wonie bardziej odpowiadają paniom o naturze romantyka. Z zasady bywa też tak, że nuty korzenne wybierają kobiety eleganckie, podobnie zresztą, jeśli chodzi o perfumy męskie dla biznesmena to pieprz albo kardamon musi stanowić podstawę ich zapachu. Orient odpowiada paniom wrażliwym i skrytym, wyraziste i mocne piżmowe zapachy wolą osoby ambitne, natomiast optymistkom zwykle pasują zapachy owocowe.

Oczywiście przedstawione wyżej informacje nie muszą stanowić reguły jeśli chodzi o dobranie perfum do osobowości i charakteru. Jeśli szukamy zapachu dla siebie to kierujemy się swoim zmysłem węchu i upodobaniami, ale jeśli kupujemy perfumy bliskiej osobie na prezent to warto poświęcić więcej czasu, aby trafić w gust obdarowywanego. To na pewno uniwersalny prezent na każdą okazję, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *