banner
Dom

Wybór basenu ogrodowego

Na basen ogrodowy nie każdy może sobie pozwolić z różnych względów. Odpowiednia wolna przestrzeń do zadysponowania czy dodatkowe koszta jego utrzymania często zniechęcają do podjęcia decyzji o kupnie.

Tanie modele basenów wyposażone są w dmuchany kołnierz unoszący się pod wpływem wody. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie planują większej inwestycji i nie mają zamiaru na stałe wstawiać basen do swojego ogrodu. Przemawia za nimi szybkość składnia konstrukcji i przede wszystkim możliwość jego rozmontowania i przestawienia w inne miejsce. Ważnym elementem przy takim rozwiązaniu jest odpowiednia podłoga pod basen. Dodatkowe akcesoria nie są konieczne.

Dla miłośników dekoracji własnego ogrodu, najlepszym rozwiązaniem będzie basen z drewnianą obudową. Dzięki swoim oryginalnym wykończeniom, doskonale wpasuje się w styl każdego ogrodu czyniąc go tym samym dodatkową dekoracją. Podobne pomysły, często są stosowane przy różnych hotelach przyciągając tym samym nowych klientów.

Dysponując nieco większym budżetem można pozwolić sobie na budowę basenu wkopanego w ziemię. Jego kształt można zaprojektować tak, aby idealnie wpasował się w klimat ogrodu. Taka inwestycja jest jednak stała i wymaga dożo większego nakładu nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Jednak po zakończeniu budowy samego basenu można zadbać o dodatkowe akcesoria basenowe.
Hydromasaże czy armatki wodne umilą czas w nim spędzony, a także będą atrakcją dla młodszych użytkowników. Oprócz przeróżnych ślizgawek czy schodków niezbędnym elementem w każdej pływalni są filtry do basenów, które zadbają o jego czystość. Niezmiernie ważna jest regularna ochrona i dbanie o czystość basenu. Należy pamiętać również o obowiązku opróżnienia basenu ogrodowego z wody w okresie zimowym. Żeby uniknąć zanieczyszczenia wody nie dopuszczając do jej wyziębienia warto wyposażyć się w odpowiednią pokrywę.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.