banner
Biznes

Różnica między RnS a MdM

Jakiś czas temu powstał specjalny program dotyczący zakupu mieszkań – Rodzina na Swoim. Obecnie narodził się nowy pomysł, który ma zastąpić dotychczasowy program. Jest nim Mieszkanie dla młodych, który pomaga młodym osobom znaleźć swoje własne M.

 mieszkanie

Program Rodzina na swoim był świetnym rozwiązaniem dla małżeństw zamierzających kupić nowe mieszkanie. Zarówno w tym jak i w nowo powstałym projekcie, większość kryteriów jest taka sama, bądź bardzo do siebie zbliżona. Udział w nim, mogą wziąć osoby, które nie przekroczyły granicy wiekowej 35 lat, samotnie wychowują dzieci, bądź są singlami, a także małżeństwa.

Różnicy nie ma w  trakcie wyboru przyszłego lokum. Otóż zarówno w przypadku RnS jak i MdM, możemy wybrać mieszkanie bądź dom wolnostojący, który może pochodzić i z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Jeśli chodzi o MdM, kryteria są z góry narzucone i różnią się od poprzedniego programu.

Różni się także metraż nieruchomości na jaką chcemy się zdecydować. Program Mieszkanie dla Młodych zakłada, że jest to 75m2(lub 85 m², gdy nabywca wychowuje troje lub więcej dzieci). W przypadku domów jednorodzinnych limit wynosi 100 m². Jeżeli nabywca wychowuje  troje lub więcej dzieci – limit zostaje zwiększony do 110 m².

Mieszkanie dla młodych czy Rodzina na swoim

Sporo zmian nastąpiło przede wszystkim w sposobie dofinansowania kredytów hipotecznych. RnS dopłacała 50% odsetek, które rozłożone były na pierwsze 8 lat kredytowania. Dofinansowanie do mieszkania w MdM wynosi 10%, a w przypadku gdy małżeństwo posiada minimum jedno dziecko, dopłata wynosi już 15%. Dla kolejnych dzieci w ciągu pierwszych pięciu lat, wzrasta o kolejne 5%. w przeciwieństwie do RnS jest to dopłata jednorazowa.

Dla osób, które pragną się usamodzielnić i kupić mieszkanie na własność, taki program jest mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *