banner
Biznes

Płatności online

Co roku wzrasta ilość kupujących w internecie. Powodem  takiego stanu rzeczy jest z pewnością oferta produktów w niższych cenach oraz wygoda robienia zakupów. W internecie kupisz praktycznie wszystkie produkty nie wychodząc z domu oraz zapłacisz za nie za pomocą systemu płatności internetowych.

Jednak kiedyś nie było tak dobrze ponieważ płatności internetowe były jednym z głównych problemów z jakim musiał się zmierzyć handel online. Na samym początku gotówkę starano się zastąpić przelewami internetowymi, jednak na dłuższą metę było to niepraktyczne – czas otrzymania i potwierdzenia przelewu bardzo przedłużał całą transakcję. Dlatego też oczywisty był fakt że stworzyć nowe metody i sposoby płatności.

Dzisiaj płatności w internecie nie stanową już żadnego problemu, płacić w sieci można na wiele sposobów, można tu wymienić m.in.:

  • przelewy online
  • karty kredytowe
  • płatności za pomocą sms czy za pośrednictwem portfeli internetowych

Robiąc zakupy w sklepie online, klienci sami wybierają formę płatności za produkt czy usługę. Możliwość tą dają systemy płatności internetowych, które pośredniczą w płatnościach „na odległość”, umożliwiając klientom sklepów wybór pomiędzy kilkoma różnymi metodami płatności.  Nie zależnie czy wybierzemy przelew, kartę czy płatność za pomocą portfela internetowego, pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy natychmiast, co znacząco skróci całą transakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.