banner
Rozrywka

Niezapomniane skoki ze spadochronem

Skoki ze spadochronem to bez wątpienia rozrywka dostarczająca mnóstwo emocji. Niestety wiele osób nie jest przekonana do tego typu sportu ze względu na niebezpieczeństwo z jakim się wiąże. Okazuje się jednak, że wbrew takim przekonaniom lot spadochronem jest naprawdę bezpiecznym sportem.

Nowa technologia

Z perspektywy czasu można zauważyć jak zmienia się technologia co idzie w parze z udoskonaleniem systemów spadochronowych. Każdy spadochron posiada urządzenie elektroniczne, które w trakcie jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej, otwiera czaszę zapasową. Specjalistyczne przyrządy czy układy elektroniczne są świetnym przykładem na to, jak ludzie wdrażają nowe pomysły w życie i podwyższają poziom bezpieczeństwa.

Wykwalifikowani fachowcy

Podczas skoku w tandemie, połączenie z instruktorem specjalną uprzężą uniemożliwia wypadnięcie. Nawet podczas momentu paniki możemy mieć pewność, że instruktor dba o nasze bezpieczeństwo przez cały lot, aż do momentu wylądowania.

Kurs AFF

AFF (z ang. Accelerated Freefall) obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne jak i praktyczne. Przekazywana jest wiedza na temat wykonywania skoków spadochronowych i samego bezpieczeństwa. Między innymi skoki spadochronowe Warszawa oferują pełen pakiet ćwiczeń, które w pełni przygotowują do egzaminu. Po sprawdzeniu umiejętności przez instruktora otrzymuje się uprawnienia do wykonywania samodzielnych skoków, co zwiększy pakiet wrażeń.

Niezapomniane emocje

Sam skok trwa około 50 sekund, natomiast prędkość spadania osiąga nawet 200 km/h. Po otwarciu spadochronu pozostaje nam 10 minut swobodnego lotu. Jeżeli więc przyswoiliśmy wiedzę zdobytą na kursie i słuchamy poleceń instruktora, prawdopodobieństwo wypadku i utraty życia jest znikome. Natomiast emocje, jakie będą nam towarzyszyć, zapamiętamy do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.