banner
Biznes

Konstrukcje oparte na stali

Projekt każdego budynku, niezależnie czy jest to dom, hala sportowa czy nawet lotnisko, musi opierać się na solidnej podstawie. To od szkieletu zależy trwałość i wytrzymałość danego obiektu. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? Co zapewni inwestycji wymaganą trwałość?

Zdecydowanie najlepszym wyborem mogą okazać się konstrukcje stalowe. Ta nowoczesna technologia budowlana sprawdza się w przypadku wszystkich typów obiektów – od domów jednorodzinnych, przez hale magazynowe, aż po mosty. Metalowe belki i podpory stanowią szkielet całego budynku. Konstrukcje stalowe dają niemal nieograniczone możliwości architektoniczne. Ich szkielet można dowolnie kształtować, dzięki czemu współczesne budynki przybierają coraz bardziej futurystyczne formy.

Niewątpliwą zaletą budownictwa stalowego jest szybki czas montażu konstrukcji oraz stosunkowo niska masa budynku (tradycyjne budynki murowane są wielokrotnie cięższe od swoich odpowiedników, w których zastosowano szkielet stalowy). Obiekty te są w całości wykonywane poza miejscem budowy. Hale prefabrykowane są tworzone w specjalistycznych firmach projektowo-produkcyjnych. Tam przygotowywane są wszystkie elementy nośne budynku oraz wszelkiego typu otwory montażowe. Przygotowane i zabezpieczone elementy są następnie przewożone na plac budowy. Tam wyspecjalizowane ekipy dokonują montaż gotowych elementów. Proces ten, w zależności od wielkości i przeznaczenia budynku, trwać może od kilku tygodni do 2-3 miesięcy.

Na rynku istnieje bardzo wiele firm zajmujących się wytwarzaniem tego typu konstrukcji. Warto jednak powierzyć tak odpowiedzialne zadanie przedsiębiorstwom mogących poszczycić się dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu inwestycji. Nie należy przy tym sugerować się niską ceną. Często okupione jest to wykorzystaniem materiałów gorszej jakości, co z kolei przekładać się może na słabszą trwałość całej konstrukcji.

Dzisiejsze budownictwo opiera się przede wszystkim na stali. Jest to rozwiązanie trwałe, bezpieczne, niemal błyskawiczne i przede wszystkim stosunkowo tanie. Firmy decydujące się na budowę obiektów opartych na szkieletach stalowych mogą liczyć na możliwość szybkiego wykorzystania tworzonego budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.