banner
Porady

Jak zamontować drzwi przesuwne w szafie?

Drzwi przesuwne Komandor do szaf wnękowych są najczęściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Są one nie tylko praktyczne i łatwe w eksploatacji, ale również bardzo łatwe w montażu. O tym, jak zamontować drzwi przesuwne w szafie, a także, dlaczego warto się na nie zdecydować, będziemy mówić w tym artykule.

Drzwi przesuwne – dlaczego warto wybrać właśnie je?

Montaż drzwi przesuwnych w szafie daje nam znacznie więcej możliwości niż w przypadku montażu drzwi skrzydłowych. Są one również znacznie bardziej praktyczne i funkcjonalne niż te drugie. Montując drzwi przesuwne, możemy znacznie ograniczyć przestrzeń, jaka będzie potrzebna do otwarcia szafy.

Drzwi nie będą zwyczajnie potrzebować miejsca, które będzie niezbędne do ich otwarcia (wyłączając oczywiście samą powierzchnię szafy), nie będą się one obijać o meble, ściany, czy też potrzebować dodatkowej przestrzeni w pokoju.

Dlatego doskonale sprawdzą się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Możliwość oszczędności przestrzeni to jednak niejedyny powód, dla którego inwestorzy decydują się na montaż drzwi przesuwnych.

Kolejną przyczyną jest także ich wysoka estetyka. Drzwi tego rodzaju doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych, a dzięki szerokim możliwościom dostosowania, można je dopasować do właściwie każdej aranżacji.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Oprócz ogromnego wyboru w zakresie estetyki, decydując się na drzwi przesuwne, mamy możliwość “przebierania” również w ich rodzajach. Najczęściej wybierane są oczywiście standardowe drzwi przesuwne, w których to płyta porusza się po jednym torze.

Propozycją do rozważenia jest również system drzwi przesuwno-składanych. Nie tylko wyglądają one niezwykle ciekawie, ale są również praktyczne. Drzwi takie, można przesunąć w dowolne miejsce szafy. Składają się one w połowie swojej szerokości, co daje ciekawy, ale i funkcjonalny efekt. Dzięki temu w łatwiejszy sposób można dotrzeć do niektórych miejsc w szafie.

Innym rodzajem drzwi przesuwnych, są drzwi przesuwne podwieszane. Znajdą one uznanie wśród zwolenników niczym niezakłóconych płaszczyzn. Nie mają one ramek, co gwarantuje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również łatwość w czyszczeniu szafy. Więcej: https://www.komandor.pl/

Montaż drzwi przesuwnych

Każda szafa musi mieć drzwi, dla wielu inwestorów to właśnie montaż tych przesuwnych zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej tego typu drzwi mają około 30-120 cm szerokości.

Montaż rozpoczyna się od sprawdzenia równości sufitu do podłogi w miejscu montażu prowadnic. Wyznacza się oś prowadnicy górnej na suficie i dolnej na podłodze.

Wzdłuż linii wykonuje się otwory na kołki mocujące i przykręca się obie listwy. W narożnikach skrzydeł mocuje się mechanizmy jezdne.

Następnie drzwi osadza się na prowadnicach i dokonuje regulacji wózków. Na prowadnicach przykręca się pozycjonery, które mają zatrzymać drzwi na krańcach szafy. A na ścianach bocznych montuje się lub przykleja listwy ozdobne oraz uszczelnieni w postaci uszczelek szczotkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *