banner
wymiana baterii w iphone
Pozostałe

Jak wydłużyć żywotność baterii w iPhone?

Żywotność baterii to inaczej czas jej całkowitego użytkowania. Pomimo tego, że sama beteria w iPhone jest dość wydajna, to, jak w przypadku każdej baterii, przyjdzie czas, że trzeba ją będzie wymienić. Jednak, zanim to się stanie, może posłużyć nam na prawdę przez długi czas. 

Bateria w iPhone i nie tylko

Warto wiedzieć, co zrobić, by wydłużyć żywotność baterii w swoim telefonie. To podstawowe praktyki, które są wspólne dla większości sprzętów elektronicznych. Jeśli wiemy, jak we właściwy sposób z nich korzystać, możemy znacznie dłużej cieszyć się ich pełną sprawnością. Zobaczmy jakie są  powszechnie zalecane przez serwisy i samego producenta praktyki.

Bateria w iPhone a oprogramowanie

Niestety nie wszyscy przywiązują wagę do aktualizacji oprogramowania. A jak się okazuje, ma ono znaczący wpływ na wydajność baterii i przedłużenie jej żywotności. Najnowsze wersje oprogramowania bardzo często zawierają komponenty, które znacząco wpływają na energooszczędność działania całego systemu. Warto też optymalizować ustawienia telefonu – sprawdzać, co najbardziej go obciąża i czy można to zniwelować.

naprawa iphone

Wpływ temperatury

Temperatura to jeden z najistotniejszych czynników oddziałujących na baterię. Należy przede wszystkim unikać tych skrajnych. Bateria iPhone najlepiej czuje się w temperaturach pokojowych. Skrajne dla niej wartości to 0°C i 35°C. Szczególnie szkodliwe są te powyżej  35°C. Ładowanie telefonu w takich warunkach może mocno i na trwałe obniżyć pojemność baterii.

Nieużywana bateria

Jeśli iPhone nie jest używany, nie oznacza to wcale, że jego bateria jest bezpieczna. Nie przestrzegając ogólnych zasad dotyczących użytkowania baterii, można doprowadzić to jej głębokiego rozładowania. Przez to bateria traci zdolności do przechowywania ładunków, może również zmniejszyć się jej pojemność. Co zatem zrobić, jeśli nie zamierzamy przez jakiś czas używać telefonu? Zasada jest prosta. Bateria powinna być naładowana w 50% – nigdy rozładowana i nigdy maksymalnie naładowana.

Wymiana baterii w iPhone

Rzeczą oczywistą jest, że jeśli we właściwy sposób będziemy użytkować baterię, czyli dbać o nią zgodnie z zaleceniami, posłuży nam dłużej. Jeśli wymiana baterii w iPhone jest konieczna, trzeba zastąpić ją wyłącznie oryginalną częścią. Warto zwrócić uwagę, czy została objęta okresem gwarancyjnym.

Artykuł powstał dzięki wsparciu i-haven – specjalistycznego serwisu, gdzie naprawisz uległe uszkodzeniom lub awarii urządzenia marki Apple. Jako jeden z nielicznych serwisów w Polsce i-haven ma możliwość napraw płyt głównych Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *