banner
Porady

Jak właściwie dobrać puder do cery?

Idealnie czysta cera jest naprawdę rzadkością i większość kobiet, robiąc makijaż, sięga po podkład i puder, aby zatuszować niedoskonałości na skórze twarzy. Aby nakładany makijaż był prawidłowy, koniecznie trzeba dobrać jakość kosmetyków do rodzaju cery.

Kosmetyki Maybelline, Astor, Loreal czy inne mają w swoim asortymencie bardzo duży wybór podkładów i pudrów, które nadają skórze twarzy świeży i młody wygląd. Ważne, aby puder był właściwie dobrany pod względem koloru, dzięki czemu nie będzie różnicy między skórą na twarzy a na szyi. Podkład i puder zawsze stosuje się jednocześnie, dlatego muszą one mieć zbliżony odcień. Dobrym rozwiązaniem jest również transparentny puder Max Factor czy Rimmel, którego neutralny odcień doskonale się komponuje z innymi kosmetykami. Precyzyjnie matuje skórą, a właściwości rozjaśniające sprawiają, że skóra wygląda na wypoczętą i młodszą.

Nadmiar pudru zawsze należy delikatnie usunąć pędzelkiem. Przy cerze, na której występuje większa ilość przebarwień, najlepiej sprawdza się puder matujący, ponieważ wszelki połysk sprawi, że niedoskonałości będą widoczne. Na nałożony już podkład Loreal czy Astor, a następnie puder, można delikatnie podkreślić policzki i powieki, nakładając odpowiednie odcienie.

Dla wielu kobiet największym problemem wydaje się świecąca twarz, co wynika z rodzaju cery. W takiej sytuacji makijaż szybciej ulega zniszczeniu. Aby go poprawić, wystarczy delikatnie dotknąć chusteczką błyszczących miejsc, po czym nałożyć odrobinę pudru pędzelkiem. I tutaj doskonale sprawdza się puder sypki, który z łatwością i równomiernie można rozprowadzić. Warstwa nakładanego pudru musi być niewielka, jego nadmiar sprawi nienaturalny efekt. Dlatego przed nałożeniem go na twarz trzeba z pędzelka strzepać jego nadmiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.