banner
Porady

Jak dbać o pralkę?

W dzisiejszych czasach pralka znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu. To dzięki niej w szafie znajdziemy czyste ubrania, które możemy włożyć na każdą ewentualność. Pralka jest jednym z najbardziej potrzebnych urządzeń, gdyż używana jest nawet kilka razy dziennie. Z tego też względu koniecznie należy o nią dbać by służyła przed długi czas.

Twarda woda

Ze względu na to, że w kranach z reguły znajduje się twarda woda, do każdego prania należy dodawać substancji zmiękczającej, która powoduje nie osadzanie się kamienia na grzałce. Problem z pralką pojawia się zazwyczaj wtedy gdy obciążamy nadmiernie bęben. W większości przypadków pojemność bębna wynosi około 5 kg. Jeżeli go przeładujemy pralka ulegnie awarii. Dodatkowo wielu z nas zapomina by się po skończeniu prania otworzyć drzwiczki w celu wyschnięcia oraz przewietrzenia. Należy pamiętać również by przed czyszczeniem pralki wyłączyć ją z gniazdka.

Wiele pralek ulega awarii ze względu na niedbałość o filtr oraz wodę. Calgon.pl pokazuje wiele rozwiązań, dzięki którym pralka będzie spełniała swoja funkcję bez konieczności odwiedzania fachowców.

Strategiczne miejsca

washing-machine-3-962577-mBy pralka była sprawna jak najdłużej, szczególnie należy zadbać o kilka strategicznych miejsc. Wtedy też dbanie o nią przyniesie chciane efekty.

Pierwszym miejscem, o które powinniśmy zadbać jest szuflada na proszek. To właśnie w niej często pozostawione są resztki zaschniętego proszku, który jest trudny do usunięcia.

Umieszczony w dolnej cześć pralki filtr zatrzymuje drobne przedmioty oraz resztki tkanin i kurzu, który dość często zatyka węże odpływowe. W celu wyczyszczenia, należy wyjąć go, a następnie przekręcić w lewo. Tą czynność powinno powtarzać się raz w miesiącu.

Kolejnym miejscem zbierającym kurz są drzwiczki. W celu oczyszczenia należy przetrzeć plastikową szybkę płynem do naczyń, a uszczelkę wodą z detergentem. Wyświetlacz programatora również powinien być często oraz dokładnie czyszczony.

Dobrym sposobem na oczyszczenie bębna jest zaprogramowanie od czasu do czasu pustego prania, jedynie z proszkiem i odrobioną octu. Taki zabieg powinien oczyścić pralkę z niewielkiego osadu.
Dość częstym błędem jest czyszczenie obudowy pralki mocnymi środkami, które psują nawierzchnię. Do tego typu działań należy używać uniwersalnego płynu bądź delikatnego mleczka.
Powyższe czynności są na pozór oczywiste, jednakże nie każdy o tym pamięta. Warto również pamiętać by przed wrzuceniem ubrań do pralki opróżnić kieszenie, zapiąć zamki oraz guziki. Należy pamiętać, że zarówno zbyt duża jak i zbyt mała ilość ubrań może negatywnie wpłynąć działanie pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.