banner
Dom

Bezpieczeństwo na budowie

Budownictwo w Polsce stanowi ważną odnogę gospodarki i napędza rynek zarówno krajowy jak i światowy. W branży tej zatrudnionych jest całe tysiące osób, lecz praca na budowie nie należy bezpiecznych. Wokół pracowników jeździ wiele ciężkich maszyn, które potrafiłyby nawet zabić. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich znajdujących się w pobliżu ludzi.

Jednym z wielu sposobów zadbania o ten aspekt jest chociażby odzież ochronna. Na rynku istnieje wiele firm oferujących produkty tego typu. Podstawą są oczywiście spodnie i bluzy wyposażone w specjalne ochraniacze minimalizujące ewentualne zranienia jakie mogą wystąpić, chociażby po spuszczeniu na nogę cegłówki. Do wyboru istnieje ponadto cała masa innych ubrań, dzięki którym praca stanie się o wiele bezpieczniejsza.

Artykuły BHP obejmują także różnego rodzaju maski wyposażone w specjalne filtry, gdyż praca na budowie wiąże się także z dużym kurzem i wieloma pyłkami. Częste oddychanie takim powietrzem może być bardzo szkodliwe dla płuc, dlatego korzystanie z masek jest jednym z najbardziej podstawowego wyposażenia. Kolejnym zagrożeniem na budowie jest wszechobecny hałas. Należy więc zawsze korzystać ze specjalnie zaprojektowanych słuchawek, które zadbają o to, aby uszy robotników nie zostały uszkodzone.

Specjalna odzież robocza jest obowiązkowym wyposażeniem na każdej budowie, a za jej brak na wykonawcę może zostać nałożona wysoka kara pieniężna. Jeszcze gorzej sprawa będzie wyglądać, kiedy zdarzy się jakiś wypadek, a robotnik nie będzie wyposażony w strój ochronny. Na szczęście jednak takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, gdyż wykonawcy są świadomi, że znacznie taniej wychodzi zakup ubrań roboczych niż płacenie kar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *