banner
przewody wentylacyjne izolowane
Dom

Rozprowadzamy powietrze w budynku mieszkalnym

Chcesz, aby Twój dom był zdrowy i oszczędny? Zainwestuj w dobry system wentylacji. Samo założenie jednak nie wystarczy. Niezbędny będzie tutaj równie dobry projekt, jak i wykonanie. O systemie rozprowadzania powietrza w domu trzeba pomyśleć już na etapie jego budowania. Późniejsza zmiana jego konstrukcji będzie nie tylko czasochłonna, ale również kosztowna.

Przewody wentylacyjne izolowane – sposobem na dobrą wentylację w mieszkaniu

W powietrzu może znajdować się wiele substancji, które mogą mieć niepozytywny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednia wentylacja pomoże nie tylko się ich pozbyć, ale również zadbać o to, aby jakość powietrza, którym oddychamy w naszym domu była zwyczajnie lepsza. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku alergików, ale nie tylko. Przewody wentylacyjne izolowane – które są częścią systemu wentylacyjnego – pomogą w prawidłowym rozprowadzaniu powietrza w domu. Dzięki nim możliwe będzie usuwanie zanieczyszczonego powietrza z jego wnętrza i wprowadzanie do niego świeżego z zewnątrz. Co więcej, dzięki izolacji nie będziemy musieli obawiać się o różnice temperatur i konsekwencje z nią związane.

przewody wentylacyjne izolowane

Izolowane przewody wentylacyjne są elastyczne – dzięki czemu łatwo je rozprowadzać nawet w trudniej dostępnych miejscach. Izolacja w postaci szczelnego rękawa wewnętrznego, otuliny z wełny szklanej i rękawa zewnętrznego, sprawi, że zarówno zimne, jak i ciepłe powietrze przenikające przez kanał nie będzie oddziaływać na otoczenie, w którym umieszczony jest przewód. Dzięki temu unikamy skraplania na przewodzie, a co za tym idzie również późniejszych zmian w pomieszczeniu z przewodem, tj. zwiększenie wilgotności powietrza, co może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni.

Przewody wentylacyjne izolowane mają uniwersalna zastosowanie

Sprawdzą się przy rozprowadzaniu powietrza jako kanały nawiewne i wywiewne, a także w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych. Mogą one stanowić jedynie końcowe rozgałęzienie lub być wykorzystywane do stworzenia kompletnej instalacji.

Dzięki zastosowaniu izolacji termicznej w przewodach skraplanie się pary na zewnątrz rękawów jest niemożliwe. Jednak izolacja w przewodach ma również inną funkcję. Dzięki niej, jak i szczelności rękawa, straty energii są mniejsze, co wpływa na zwiększenie energooszczędności całej konstrukcji. Charakteryzuje się również możliwością tłumienia dźwięku. Wykorzystanie do wykonania instalacji wentylacyjnej w budynku mieszkalnym przewodów izolowanych jest bardzo dobrym pomysłem ze względu na ich wysoką odporność, a także ekonomiczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *