banner
Edukacja

Instruktor nauki jazdy w UK

Instruktor jazdy to osoba mająca uprawnienia do nauki jazdy samochodem. Zawód ten jest bardzo popularny nie tylko w Polsce ale również poza granicami naszego kraju. Najwięcej ludzi emigruje do Wielkiej Brytanii dlatego też również i tam zawód instruktora nauki jazdy cieszy się dużą popularnością wśród polaków. Angielskie szkoły jazdy wykazują duże zapotrzebowanie na instruktorów jazdy władających językiem polskim, jednak by nim zostać należy zdobyć odpowiednie uprawnienia.

Osoby które w Polsce już zdobyły uprawnienia i posiadają co najmniej półroczne doświadczenie mają znacznie uproszczoną procedurę zostania instruktorem jazdy w UK. Warunkiem zostania instruktorem jazdy jest posiadanie minimum 4 lata takiego dokumentu jak  prawo jazdy kategorii B, znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym,  zaświadczenie o niekaralności, no i co ważne posiadanie cech charakteru takich jak cierpliwość, upór, wytrwałość, odwaga, dążenie do celu.

Kurs na instruktora jazdy trwa około 9 miesięcy i składa się z trzech etapów.  Pierwszy część to  samodzielna nauka teorii  przepisów brytyjskiego ruchu drogowego, która kończy się egzaminem. Kolejny etap to zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych trenerów, po zakończeniu tego etapu można podejść już do egzaminu z jazdy. Ostatni etap trzeci kursu to nabywanie umiejętności przekazywania wiedzy, po zdaniu egzaminu z tego etapu uzyskuje się pełne umiejętności i uprawnienia instruktora jazdy w Wielkiej Brytanii.

1 komentarz

  1. Kurs na instruktora prawa jazdy w UK jest trochę skomplikowany i rzeczywiście czasochłonny, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że warto. Szczególnie, jeśli ktoś lubi uczyć innych jazdy i chce uczynić z tego swój zawód. Ja nie wyobrażam sobie innej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.